Masaż Gorącymi i Zimnymi Kamieniami

Masaż kamieniami to rodzaj masażu wykazujący działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, zwiększa on głębokość oddechów, odżywia i dotlenia skórkę. Jest to zabieg, który idealnie uzupełnia działanie fizjoterapeutyczne. Wskazania do masażu kamieniami wykazują osoby cierpiące na nerwice typu psychogennego, depresje, niektóre choroby układu krążenia, rwę kulszową lub ramienną a także osoby otyłe.
Kamienie podgrzewane są w specjalnym do tego celu podgrzewaczach do różnych temperatur od 0 do 60 stopni Celsjusza. Kamienie znakomicie magazynują energię termiczną, co pozwala na wykonanie masażu zarówno ciepłymi jak i zimnymi kamieniami. Masażysta podczas terapii wykorzystuje kamienie o różnych kształtach i w różnych rozmiarach. Różna wielkość kamieni przeznaczona jest do masażu różnych części ciała.
Masaż gorącymi i zimnymi kamieniami jest dobrym sposobem na relaks. Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy.