Na czym polega zabieg DETOKS?

 

Zabieg DETOSK polega na zanurzaniu stóp w brodziku z wodą + elektroda podłączona do urządzenia, poprzez pory (a jest ich około 2000 na każdej stopie) następuje oczyszczanie i energetyzacja organizmu.

Zastosowana technologia sprawia, że podczas kąpieli dochodzi do wytworzenia zmiennego pola elektrycznego o natężeniu całkowicie bezpiecznym dla człowieka. Proces odbywa się na poziomie komórkowym. Komórki zostają odpowiednio pobudzone, na skutek czego wydzielają do wody toksyny z organizmu – fosforany, azotany, szczawiany oraz jony amonowe. Detoks wspomaga naturalną zdolność organizmu do przywracania równowagi czynnika pH krwi. Ma to istotne znaczenie przy odkwaszaniu organizmu. Zakwaszenie podwyższa zdolność organizmu do absorbowania wolnych rodników, które według najnowszych badań światowych są odpowiedzialne za uszkadzanie łańcucha DNA, co może być powodem pewnych dysfunkcji naszego organizmu.

Stymulowanie błony komórkowej jonami ujemnymi pozwala przywrócić równowagę wielu procesom życiowym. . Najnowsze badania wykazały, że ujemny potencjał zdrowego człowieka powinien wynosić 70-90 miliwoltów. Na skutek choroby, złego odżywiania, stresu czy braku snu, potencjał ujemny może spaść nawet do 10-20 miliwoltów. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksacyjny. Do urządzenia przypominającego miskę z wodą wkładamy stopy. Po paru minutach woda zaczyna zmieniać kolor od żółtej, brązowej, aż do czarnej z kożuchem na powierzchni. To są właśnie toksyny, które wydostały się z organizmu. Badania chemiczne wody po zabiegu wykazują, że znajdują się w niej: azotany, szczawiany, amoniak i liczne bakterie.

Właściwy proces oczyszczania toksyn i metali ciężkich odbywa się po zabiegu, poprzez układ moczowy, wątrobę i układ pokarmowo-wydalniczy, jak również przez skórę. Pobudzony jest proces wydalania złogów. Poleca się zabiegi z oczyszczaniem wątroby, ponieważ działanie detoksykacji jonowej polega na stworzeniu warunków do przywrócenia prawidłowego potencjału energetycznego komórek organizmu, odtruwanie organizmu nie jest jedyną korzyścią wynoszoną z zabiegów.