Generator VTF3

 

Urządzenie może służyć jako generator RIFE, CLARK, BACK, SREBRA KOLOIDALNEGO, FAL MÓZGOWYCH, TERAPII WIBROAKUSTYCZNEJ I AUDIO TERAPII

Generator VTF3 wyposażony jest w port mini USB do aktualizacji oprogramowania w przyszłości.

Lista programów RIFE dostępna na maila

 

W skład zestawu wchodzą

– Urządzenie generatora
– Elektrody rurkowe 2szt (komplet)
– Kabel do elektrod rurkowych
– Akumulatorki AA 2000mAh 4szt
– Przystawka do wytwarzania srebra koloidalnego
– Elektrody srebrne próba 999 (99,9% srebra) 2szt
– Przetworniki wibroakustyczne 2szt (komplet)
– Elektrody silikonowe
– Kabel do elektrod silikonowych
– Ładowarka
– Instrukcja obsługi
– Karta gwarancyjna

 

Wprowadzenie

Generator VTF3  jest przenośnym urządzeniem służącym do wytwarzania przebiegów elektrycznych. Posiada dwa niezależne tory sygnałowe. Jeden z nich zasila wyjście słuchawkowe i umożliwia generowanie dwóch przebiegów (sygnał stereo) z zakresu częstotliwości pasma akustycznego. Drugi tor umożliwia odbiór sygnału ze znacznie szerszego pasma (od ułamków Hz do 1,2 MHz) oraz amplitudzie szczytowej do 60V. Pomimo tak dużej amplitudy sygnału przypadkowe dotknięcie zacisków wyjściowych jest całkowicie niegroźne. Szeregowo z wyjściem włączono bowiem rezystory ograniczające, które nawet przy zwarciu wyjść, nie pozwolą na przepływ prądu o natężeniu większym od 10 mA (wartość niebezpieczna dla człowieka wynosi powyżej 20 mA).

Funkcjonalnością całego urządzenia steruje mikrokontroler komunikując się z użytkownikiem za pomocą graficznego wyświetlacza LCD oraz szesnastoprzyciskowej klawiatury. Interfejs ten pozwala min. na sterowanie pracą generatora, wybór kształtu generowanego przebiegu, wybranie częstotliwości lub ich zestawu z pamięci urządzenia oraz zdefiniowanie własnych zestawów częstotliwości. Wszystkie funkcje i możliwości urządzenia pogrupowane zostały w wielopoziomowe, łatwe w obsłudze menu.

Urządzenie zasilane jest z zestawu czterech akumulatorów rozmiaru AA o napięciu znamionowym 1,2V. Dodatkowo możliwe jest zasilanie generatora z sieci energetycznej za pośrednictwem zasilacza wtyczkowego. Na bocznych ściankach obudowy umieszczono gniazda do podłączenia zasilania oraz słuchawek. Jedno gniazdo miniDin oraz dwa gniazda jack 2.5 do podłączenia elektrod przylepnych.

 

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika wyświetlany jest na czytelnym graficznym ekranie o wymiarach 30x55mm. Do nawigowania po menu użytkownika służy 16 przyciskowa klawiatura. Dodatkowo klawiatura służy do włączania zasilania urządzenia. Obsługa generatora jest bardzo prosta nawet dla kogoś kto pierwszy raz trzyma go w rękach. Wszystkie informacje podawane na wyświetlacz są przejrzyste i czytelne. Zastosowany wyświetlacz posiada podświetlenie. Jego kolor oraz intensywność użytkownik może dowolnie zmieniać.

 

Obsługa urządzenia

 Menu główne

Menu główne zawiera:

– Rife
– Zestaw Rife
– Beck
– Clark
– Srebro koloidalne
– Przemiatanie
– Powtórzenia
– Generator fal mózgowych
– Terapia wibroakustyczna
– Ustawienia

 

Zasady poruszania się po MENU

Najwyższym poziomem menu jest tryb wyświetlania logo urządzenia oraz aktualnego stanu baterii. Naciśnięcie klawisza (strzałka) umożliwia wejście do menu głównego i dalej w podmenu do zatwierdzania ustawień czy startu programu. Klawisz (równości) zatrzymuje funkcję generatora i powraca do ekranu głównego. Do poruszania się po liście programów służą strzałki umieszczone przy klawiszach 2,4,6,8. W urządzeniu w celu intuicyjnej obsługi na ekranie w wielu miejscach pojawiają się podpowiedzi użycia klawiszy do zmiany funkcjonalności.

 

Lista zaprogramowanych częstotliwości

W urządzeniu zaimplementowano gotowe zestawy częstotliwości ( 1389 programów) dostępne z poziomu generatora RIFE – występujące (w większości) łącznie pod paroma nazwami np. łacińską, polską i angielską dla lepszego wyszukiwania.

Posegregowano je w sposób alfabetyczny i ponumerowano. Można się odwołać do poszczególnych pozycji podając jej numer lub odszukując ją na liście. Wyszukiwanie po nazwie ułatwiają klawisze powodujące przeskok do nazw zaczynających się na kolejną, oraz poprzednią literę alfabetu. Dodatkowo urządzenie posiada możliwość tworzenia własnych programów generacji. Są to dwie odrębne tablice mogące pomieścić po 100 programów i w każdej po 100 częstotliwości. Są one dostępne w programach generatora RIFE oraz CLARK.

 

Programowanie własnego zestawu kilku programów (z wieloma częstotliwościami każdy)

Możliwe jest zapisanie 50 programów w każdym z 20 zestawów – przydatna opcja na noc lub na dłuższą część dnia.

 

Wybór kształtu przebiegu.

Istnieje możliwość wyboru przebiegu prostokątnego, sinusoidalnego i trójkątnego.

 

Wytwarzanie srebra koloidalnego

Urządzenie jest w stanie precyzyjnie wytworzyć koloid srebra o wartości od 1 do 25ppm. Generator został wyskalowany na srebrze koloidalnym dostępnym w aptekach (Ag100 produkowanym przez Brytyjską firmę Aurum Health Products Ltd.).

Z doświadczenia mogę dodać że niektóre generatory srebra badane na tym wzorcu pokazują dosyć spore rozbieżności (np. jeden z nich przy wzorcu 10ppm pokazuje ok. 4ppm). Aby koloid wytworzył się dokładnie ten, który chcemy trzeba go co ok. 10-15 minut mieszać elektrodami i przetrzeć elektrody z tlenku srebra. Czas w jakim wytworzy się 10ppm to około 60min. Srebro takie wytwarzamy w wodzie demineralizowanej. Wody takie dostępne na rynku wykazują początkowe ppm ok. 1 do 7 jak wynika ze wskazań generatora więc aby uzyskać srebro o wartości 10ppm z wody której stan początkowy jest 5ppm to trzeba takie srebro wytworzyć do wartości 15ppm wg wskazań urządzenia. Elektrody w zestawie mogą wystarczyć na ok 100 – 200 litrów srebra koloidalnego a może i więcej (trudno powiedzieć – brak doświadczenia w tym kierunku). Elektrody wraz z użytkowaniem ciemnieją ale nie zmienia to ich właściwości. Dodam tylko że koszt jednego litra w aptece srebra 10ppm to ok. 100zł. Za 100 litrów trzeba by więc zapłacić 10000 zł

 

Generator fal mózgowych

Na temat owych fal napisano już sporo więc zainteresowanych tematem odsyłam do stron internetowych, które zajmują się tym tematem.

Krótka charakterystyka każdego zakresu częstotliwości fal mózgowych:

DELTA – częstotliwość fal mózgowych od około 0.5 do 4Hz (głęboki sen).
THETA – częstotliwość fal mózgowych od 4 do 7Hz (usypiający, także płytki sen).
ALFA – częstotliwość fal mózgowych od 7 do 14Hz (umysł obudzony, ciało uśpione).
BETA – częstotliwość fal mózgowych od 14 do około 30Hz (całkowite rozbudzenie).
Częstotliwość wybieramy wchodząc na jedną z fal (delta, theta, alfa, beta) i ustawiamy wartość w Hz jednego kanału z danego przedziału oraz głośność. Oczywiście potrzebne są do tego słuchawki z gniazdem na małego jack 3.5 którego nie ma w zestawie. Regulacja głośności (+, -)

Przemiatanie

Funkcja przemiatania pozwala na wprowadzenie dowolnego przedziału wartości (częstotliwości) w obrębie którego stosowany będzie cykl, czyli wprowadzamy częstotliwość początkową i końcową takiego przedziału dla danego cyklu. Ustalamy dodatkowo przeskok oraz czas trwania każdej częstotliwości.

Powtórzenia

Powtórzenia służą do ponownego automatycznego włączenia już stosowanego programu od początku w ilości wybranej przez użytkownika. Dotyczą zarówno programów zapisanych jak i programów własnych.

Terapia wibroakustyczna

Urządzenie działa przy pomocy mikrowibracji i dźwięków. Podobnie działają urządzenia Vitafon. Zakres częstotliwości i amplitudy drgań zgodne są z mikrowibracjami występującymi w organizmie. Zastosowane wibroakustyczne przetworniki odbiegają nieco od tych w urządzeniach Vitafon ale dają one około 80% tego efektu. Można przy ich pomocy zobaczyć na czym polega terapia wibroakustyczna.

Zakres częstotliwości to od 44Hz do 12000Hz w obydwu programach.
Różnica jest jedynie w charakterze zmian.

Każdą żądaną pojedynczą częstotliwość (np. 125Hz) na wibroakustycznych przetwornikach możemy uzyskać z poziomu RIFE.

 

Audio terapia

Generator jest wyposażony w standardowe gniazdo słuchawkowe jack 3.5, na którym dostępne są dźwięki o częstotliwościach poszczególnych zabiegów. Działają z poziomów RIFE i są stale wysyłane wraz z generowanym programem ale dopiero od momentu wpięcia słuchawek. Układ posiada możliwość uśpienia kanału nieużywanego, co ma duże znaczenie w urządzeniach zasilanych bateryjnie.

 

Ustawienia urządzenia

Ustawienia urządzenia to podmenu służące do definiowania sposobu działania poszczególnych generatorów oraz pewnych stałych i globalnych funkcji całego urządzenia.

W tej opcji możemy ustawić różne parametry tj:

– Czas pracy RIFE : standardowo używa się 3min, regulacja od 1min do 5h
– Czas pracy CLARK : standardowo używa się 7min, regulacja od 1min do 5h
– Czas przerwy CLARK : standardowo używa się 20min, regulacja od 1min do 2h
– Kształt sygnałów : do wyboru prostokąt, trójkąt, sinusoida
– Język : do wyboru polski lub angielski interfejs użytkownika
– Dźwięki : włączenie dźwięków / wyłączenie dźwięków
– Kolor podświetlenia : można uzyskać dowolny kolor oraz jasność

 

Ładowarka akumulatorów

Podczas pracy urządzenia na zasilaczu sieciowym mikrokontroler monitoruje stan akumulatorów i jeśli zachodzi taka potrzeba doładowuje je. Prąd ładowania jak i moment końca ładowania jest kontrolowany przez mikrokontroler tak aby był zgodny z zaleceniami producentów akumulatorów. Czas ładowania akumulatorów to ok. 10 godzin.

W urządzeniu zastosowano akumulatorki Sanyo Eneloop AA 2000 mAh o bardzo dobrych parametrach. Są to jedyne akumulatorki, które praktycznie w ogóle nie rozładowują się gdy nie są używane (85 % energii zachowuje po roku – jak podaje producent). Dzięki temu Eneloop jest pierwszym akumulatorkiem oferowanym w handlu w stanie naładowanym. W testach ma pojemność ok 1950mAh. Niektóre akumulatorki o wysokich pojemnościach niestety nie mają tej która widnieje na opakowaniu (niektóre z nich przy 2700mAh mają rzeczywistą w testach 2000mAh, dodatkowo pojemność ta spada czasem do 1000mAh już po kilku cyklach rozładowania). Generator sam włącza się po włożeniu wtyczki zasilacza i jeżeli zachodzi taka konieczność ładuje akumulatorki. Nie zaleca się używania baterii zamiast akumulatorków. Jeżeli istnieje taka konieczność nie wolno wtedy podłączać zasilania bo można spowodować uszkodzenie wewnętrznej ładowarki!

Parametry wybrane wykonanego urządzenia.

 

Zasilanie zewnętrzne
– 9V / 2A (plus w środku)

Zasilanie bateryjne
– 4 x akumulator AA 1,2 V

Kształt generowanych przebiegów
– sinus, trójkąt, prostokąt

Rodzaj sygnału
– zmienny, przemienny

Amplituda generowanego sygnału zmiennego
– Max 30V

Amplituda generowanego sygnału przemiennego
– Max 60V

Prąd zwarciowy – maksymalny prąd wyjścia
– <10 mA

Zakres generowanych częstotliwości RIFE
– 0.1 Hz – 90 kHz

Dokładność ustawiania częstotliwości RIFE
– 0,01 Hz

Zakres czasu trwania programu RIFE
– 1 – 300 min

Zakres generowanych częstotliwości CLARK
– 200 Hz – 1,2 MHz

Dokładność ustawiania częstotliwości CLARK
– 10Hz

Zakres czasu trwania programu CLARK
– 1 – 300 min

Zakres czasu trwania przerw CLARK
– 1 – 120 min

Częstotliwości programu BECK
– 3,92 Hz, 100 Hz

Zakres czasu trwania programu BECK
– 1 – 480 min

Możliwość tworzenia własnych zestawów częstotliwości
– Tak

Maksymalna liczba zestawów
– Po 100 zestawów dla CLARK i RIFE

Maksymalna liczba częstotliwości w zestawie
– 100

Maksymalna liczba zestawów Rife
– 20

Maksymalna ilość programów w zestawie
– 50

Generator częstotliwości VTF3 to generator przebiegów prostokątnych, sinusoidalnych i trójkątnych. Służy do celów poznawczych. Wszelkie inne użycie kupujący bierze na swoją odpowiedzialność.

Pomimo zastosowanego zabezpieczenia prądowego sygnały z generatora VTF3 nie powinny oddziaływać bezpośrednio na ciało człowieka. Szczególnie istotne jest zachowanie ostrożności podczas użytkowania urządzenia przez osoby z rozrusznikami mięśnia sercowego. Producent ani też sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody oraz skutki niestosowania się do powyższych zaleceń.

 

CENA  APARATU  – 2200 zł

 

F.H.U. VTF
Tomasz Flak
42-360 Poraj
Ul. Jasna 7
POLSKA

 

NIP: 577-176-23-02
REGON: 242918348

 

Tel. 696 383 219
labinola@gmail.com